خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ثبت رایگان آگهی

حریم خصوصی

نیازمندی‌های ریز و درشت شما

در این سایت به آسانی می‌توانید نیازمندی‌هایتان را دسته‌بندی کنید و نزدیک‌ترین‌ها را بیابید.

برای قرار دادنِ آگهی‌های خود در سایت

علامت «+ ارسال آگهی رایگان» را انتخاب کنید و آنگاه آگهی‌تان را بفرستید.

فراموش نکنید پیش از هر چیز یک آدرس ایمیل و یک شماره تلفن برای ارسال آگهی ضروری است. شما می‌توانید برای کالا یا خدمات‌تان عکسی نیز انتخاب کنید.

به این ترتیب کاربران سایت به آسانی آگهی‌ شما را خواهند دید و بر اساس محل آگهی شما را راحت‌تر خواهند یافت.

خرید و فروش بی‌واسطه

در سایت ما کاربران مستقیماً با هم تماس می‌گیرند و هیچ واسطه‌ای در این میان وجود ندارد، پس دقت فرمایید که در خرید و فروشِ شما سایت ما هیچ دخالتی ندارد و کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.

حریم خصوصی کاربران

حریم خصوصی کاربران

فهرست مطالب

توسعه‌دهندگان باید از حریم خصوصی و حقوق قانونی کاربران محافظت کند. برنامه‌هایی که اقدام به ثبت اطلاعات کاربران مانند شماره تلفن یا مشخصات فردی و مواردی مشابه می‌کنند، باید متن حریم خصوصی را در برنامه خود قرار دهند. 

محل قرار گرفتن حریم خصوصی 

متن حریم خصوصی باید درون برنامه و در دسترس کاربران باشد. در برنامه‌هایی که امکان استفاده از آن‌ها بدون ثبت‌نام امکان‌پذیر است، باید متن حریم خصوصی را در مکانی که به راحتی در دسترس کاربران باشد، قرار دهید. در مواردی که امکان ورود به برنامه‌ها بدون ثبت‌نام ممکن نیست، در اولین مرحله‌ی ثبت نام، کاربران- باید از نحوه‌ی جمع‌آوری اطلاعات، چگونگی حفظ این اطلاعات و علت دریافت این اطلاعات، به صورت شفاف آگاه شوند. این متن باید کاربران را به طور کامل در جریان عملیاتی که برنامه روی این اطلاعات انجام می‌دهد قرار دهد. در نظر داشته باشید که برنامه‌ها نباید از اطلاعات کاربران استفاده‌های مشکوک، نامشخص و ناگفته کنند. 

نکته: توجه داشته باشید که اطلاعات دریافت شده از کاربر تنها به همان منظور دریافت‌ شوند که به او توضیح داده‌اید.

اطلاعات شخصی و حساس

داده‌های شخصی و حساس کاربر شامل اطلاعات شناسایی (کد‌ملی، تاریخ تولد و…)، اطلاعات مالی و پرداخت، اطلاعات احراز هویت، مخاطبین، ایمیل، موقعیت مکانی دستگاه، پیامک و داده‌های مربوط به تماس، میکروفون، دوربین و مواردی مشابه است. 

اگر برنامه شما از اطلاعات شخصی و حساس کاربر استفاده می کند، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • شما باید در نحوهٔ مدیریت داده‌های کاربر شفاف باشید، برای مثال اطلاعات جمع آوری شده از یک کاربر، از جمله اطلاعات دستگاه در این چارچوب قرار می‌گیرد. این به معنای اطلاع دادن به کاربر در مورد دسترسی، جمع آوری، استفاده و به اشتراک گذاری داده‌های برنامه شما و محدود کردن استفاده از داده‌ها به اهداف اشاره شده است.
نکته: برای مثال اگر از شماره همراه کاربر تنها برای ثبت‌نام در برنامه اسفاده می‌‌کنید، لازم است استفاده از آن را فقط به همین مورد محدود کنید و آن را در اختیار دیگران قرار ندهید.
  • برنامه‌هایی که استفاده از این داده‌ها را برای ارائه تبلیغات گسترش می‌دهند باید با خط مشی تبلیغات ما مطابقت داشته باشند.
  • سیاست حفظ حریم خصوصی برنامهٔ شما باید انواع داده‌های شخصی و حساس را که برنامهٔ شما به آنها دسترسی دارد، جمع‌آوری می‌کند، به اشتراک گذاشته و همچنین اشخاص ثالثی که داده‌های شخصی یا حساس کاربر با آنها نیز به اشتراک گذاشته می‌شود، گوشزد کند. قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی، تعهدی بر حفظ تمامی اطلاعاتی‌ست که کاربر در برنامه وارد می‌کند یا توسعه‌دهنده به واسطهٔ استفاده کاربر از برنامه، به آن‌ها دسترسی دارد. 
  • استفاده از برنامه نباید برای کاربر هزینهٔ پنهان ایجاد کند برای مثال بدون اجازهٔ کاربر، برنامه پیامک ارسال کند و یا تماس تلفنی برقرار نماید. لازم است تمامی مراحل به طور شفاف به کاربر اطلاع داده شود.
  •  باید کلیه داده های شخصی و حساس کاربر را از جمله انتقال آن‌ها با استفاده از رمزنگاری مدرن (به عنوان مثال از طریق HTTPS) به طور ایمن اداره کنید.
  • برنامه‌ای که به فهرست برنامه‌های نصب شده کاربر (inventory of installed apps) دسترسی دارد، لازم است اجازه کاربران را در این مورد کسب کند و همچنین به این مورد در بخش حریم‌ خصوصی اشاره و گوشزد شود.
  • دسترسی‌های مورد نیاز برنامه را تا حد ممکن به صورت (Runtime) از کاربران درخواست کنید.
  • شما مجاز به فروش اطلاعات حساس و شخصی کاربر نیستید.